Architektura 20. století

Kód: 140
ZDARMAZDARMA
Architektura 20. století
800 Kč
1
Můžeme doručit do:
8.6.2023

 

Autor Peter Gössel & Gabriele Leuthäuserová

Žánr Literatura naučná, Architektura

Vydáno 2003, Slovart (ČR), Taschen

1. vydání originálu: 2003

Počet stran 600

Jazyk vydání český

Překlad Blanka Pscheidtová

Autoři obálky Andy Disl, Birgit Reber

Vazba knihy měkká / brožovaná

ISBN 3-8228-2568-9

Detailní informace

Doručení
Doručení do 48h
na jakékoliv místo
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží

Detailní popis produktu

Kvalitní, chronologicky systematický a srozumitelný výklad, který doprovází stovky špičkových fotografií nejlepších profesionálů z oboru, činí z tohoto díla nejen velmi přitažlivou učebnici, ale taky úchvatnou procházku stoletím architektonického i společenského vývoje. Autoři (Peter Gössel a Gabriele Leuthäuserová) přitom nevnímají století jako uzavřený samostatný celek, věnují pozornost všem podstatným vlivům, které do něj vstoupily, stejně jako impulsům, které z něj vycházejí. Právě toto nové vydání je obohaceno o kapitoly o dekonstruktivismu a nové architektuře bydlení.

Od Franka Lloyda Wrighta ke Gaudímu, Franku O. Gehrymu, až k autorovi "domu bez stěn", dnes sedmačtyřicetiletému Japonci Shigeru Banovi, to vše zahrnuje pojem architektura minulého století, kterou můžete v této publikaci poznat. Cenným dodatkem je také na osmdesát abecedně seřazených medailonů nejvýznamnějších osobností architektury tohoto období.

P. Gössel, spolupracoval v roli editora na řadě významných publikací. K novinkám z nakladatelství Taschen patří nyní např. jeho monografie o významném německém architektu Hansi Scharounovi, který byl mj. učitelem bratří Šlapetů, příslušníků tzv. druhé generace českých funkcionalistů.

 

Obsáhlá kniha na křídě, cca 600 stran, velký formát 20x 26cm, poskytuje podrobný pohled na vývoj architektury s dobře srozumitelným textem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Literatura naučná
Záruka: Žádná