O Nás

Společnost Preston Hitech s.r.o. vznikla v květnu 2012 a je dnes zaměřená na dvě oblasti – knihy, knižní trh a nové technologie. Jsme malé, dalo by se říci „přátelské“ nakladatelství, díla tvoří totiž autorky a autoři z okruhu našich přátel a kolegů. První kniha vznikla v roce 2013, byla to básnická sbírka „Básně pro 13“, kde sbírku tvoří práce třinácti autorek a autorů, ať už těch známějších – např.  Jan „Burác“ Buryánek, Jirka Krátký či Michaela Suchá, tak i prvotiny. Ke knize vznikla i velmi pěkná audiokniha, vybrané básně najdete na CD, ať už v autorské interpretaci či v přednesu herců ostravských divadel. Následovaly dvě básnické sbírky – Čeření z veršů Martina Mokrého a Věřím benzínu, „motorkářské básničky“ mladých autorek.

Pak přišla próza – tajemný románový příběh Richarda Bella „Svatý z doby kamenné“ a remake ze zcela odlišného pohledu na hrdinství: „Pravda o Trójské válce“, příběh mladých válečnic i jejich odvážné královny. Právě Penthesilea, velitelka „amazonek“, či Klété anebo Ainia, jsou hlavními postavami vyprávění. Ačkoliv dějová linie je upravená – stejně jako ta Homérova –, reálie příběhu vychází z nejnovějších archeologických a historických průzkumů.

Po Tróji následoval příběh víc než současný: „Špionky od koní“, vyprávění o dobrodružství tří teenagerek, hledajících ztraceného koně své kamarádky. Magii koní, našich souputníků mezi časem a prostorem a možná i mezi světy, se nám snad podařilo zachytit.

Právě „Špionky od koní“ mají teď nový příběh – v prosinci 2020 se podařilo dokončit volné pokračování dobrodružství Evy, Leonie, Terezy a Miriam – „Špionky z tábora lovců mamutů“. Kamarádky vyráží na letní tábor, kde je čeká nejen setkání se šamankou doby bronzové, ale i šance pomoci fríským kobylkám, co je ohrožuje neznámý žhář. V knižní sérii o kamarádkách od koní nám jde o víc než o knihy – v roce 2018 jsme ke „Špionkám od koní“ zorganizovali soutěž o tábory v sedlech a podporu ježdění a sedm našich čtenářek za podpory našich přátel na svoje letní tábory skutečně vyrazilo.

Se skutečnou pomocí souvisí i technologická činnost naší společnosti – zaměřujeme se na biorezonanční medicínu, aktuálně testujeme několik přístrojů, které by měly pomáhat především v oblasti celostní medicíny. Tyto metody jsou vhodné nejen v humánní medicíně, ale i ve veterinární, postupy mají výborné výsledky např. právě u koní.

Pro rok 2021 plánujeme vydat povídkovou knihu o koních, na které bychom rádi spolupracovali s našimi čtenářkami i čtenáři a také několik e-booků k počítačové bezpečnosti a pro příští rok chystáme poslední díl „špionek“, který celou trilogii uzavře: úkolem kamarádek bude zachránit koně na bankrotujícím ranči v Karpatech.

Máte se tedy na co těšit, proto zůstaňte s Námi a zapojte se k naší přátelské skupince vášnivců.